Biura podatkowe

Biuro podatkowe, to usługa firm, która świadczy nie tylko porady w różnych kwestiach prawnych, ale zajmuje się również prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ewidencji przychodów i rozliczeń podatkowych, przygotowywaniem rozliczeń podatku dochodowego, rozliczaniem płac pracowników, wystawianiem rachunków za przelewy, przygotowywaniem rozliczeń i raportów, sporządzaniem informacji statystycznych, analizowaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa a także doradztwem z zakresu podatków i zagadnień finansowych.

Niezależnie od rodzaju działalności przedsiębiorca jest zmuszony zgodnie z obowiązującymi i prawami odprowadzać podatki oraz prowadzić księgowość jednostki gospodarczej. Im bardziej działalność jest skomplikowana, tym więcej obowiązków spoczywa na przedsiębiorcy.

Do wyboru w jaki sposób rozliczane będą dokumenty i deklaracje zaliczyć można tworzenie wewnątrz firmy działu, gdzie zatrudniona osoba będzie zajmowała się sprawami finansowo-księgowymi lub zatrudnienie podmiotu zewnętrznego, który świadczy zdalną obsługę.

Oba rozwiązania są korzystne i bezpieczne, ale w pierwszym przypadku stacjonarny pracownik będzie generował większe koszty, ponieważ pracodawca opłacać będzie jego czas pracy, a w przypadku outsourcingu płacimy jedynie za wykonane zadanie.