Biuro księgowe

Profesjonalne usługi z zakresu księgowości zarówno dla firm jak i prywatnych osób to prestiż i wygoda, z jakiej skorzystać może każdy przedsiębiorca, którego przytłacza liczbą formalności i obliczeń, jakie dokonać musi przy tworzeniu sprawozdań i deklaracji.

Biuro księgowe to firma, która zajmuje się prowadzeniem w imieniu podatników kompleksowej obsługi finansowo księgowej w postaci ksiąg rachunkowych i podatkowych, sporządzaniem deklaracji podatkowych i sprawozdań finansowych, świadczeniem doradztwa podatkowego, obsługą kadrowo-płacowej, rozliczaniami podatku VAT itp.

Umowa zawierana zostaje przy użyciu umowy cywilnoprawnej, a zakres zadań uzależniony jest od treści dokumentu oraz stanu faktycznego.

W niektórych przypadkach oferta dotyczy także wspierania działu kadr i płac – przejęcie odpowiedzialności za tworzenie listy płac, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz kalkulacji wynagrodzeń pracowniczych może być znacznym ułatwieniem dla osób, które prowadzą duże korporację i zatrudniają większą liczbę pracowników.