Biuro rachunkowe dla spółki partnerskiej

Czym wyróżnia się biuro rachunkowe dla spółki partnerskiej? Na co trzeba zwrócić uwagę powierzając księgowość spółki partnerskiej specjalistom biura?

Spółka partnerska należy do grona spółek handlowych, która może zostać założona przed osoby fizyczne, uprawnione do wykonywania wolnych zawodów. Warto zaznaczyć, że spółka partnerska nie posiada osobowości prawnej, ale posiada zdolność prawną.

Do założenia spółki partnerskiej nie jest wymagany kapitał zakładowy.

W tej formie prawnej każdy wspólnik płaci za siebie podatek dochodowy od osób fizycznych. Warto zaznaczyć, że księgowość spółki partnerskiej może być prowadzona w formie KPiR do momentu przekroczenia limitu przychodów – obecnie w wysokości 2 mln euro. Po przekroczeniu limitu podmiot musi prowadzić księgowość pełną, w formie ksiąg rachunkowych.

Biuro rachunkowe dla spółki partnerskiej to solidna pomoc dla przedsiębiorców, którzy nie chcą samodzielnie zajmować się sprawami podatkowo-księgowymi firmy.

Profesjonalna pomoc specjalistów biura rachunkowego przyczynia się do rozwoju firm oraz bezpieczeństwa podejmowanych decyzji.