Jak wypełnić JPK_VDEK

Nowa struktura pliku JPK stanowi zbiór danych o transakcjach zakupu i sprzedaży, z wyszczególnieniem wartości, kwot i stawek podatku VAT, oraz danych poszczególnych kontrahentów.

Nowa forma pliku JPK_VDEK została podzielona na część ewidencyjną oraz deklaracyjną. Istotnie należy zaznaczyć, że nowelizacja przepisów zastąpiła wcześniej obowiązujące JPK_VAT oraz deklarację VAT składane przez podatników. Od października wszystkie informacje muszą być składane w jednym pliku JPK_VDEK.

Dodatkowo został wprowadzony obowiązek klasyfikacji towarów i usług przez przedsiębiorcę oraz oznaczania kodami GTU. Efektem tej zmiany ma być sprawniejsze wykrywanie oszustw podatkowych oraz wyeliminowanie szarej strefy.

Jak wypełnić JPK_VDEK? Najkorzystniej zdecydować się na pomoc specjalistów naszego biura. Jesteśmy w pełni przygotowani na zmiany w przepisach prawa podatkowego. Oferujemy solidną pomoc w zakresie wypełniania oraz składania nowej struktury pliku JPK_VDEK. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.