Podatki od przychodów

Zakładając działalność gospodarczą wiele osób zdaje sobie sprawę, że jednym z obowiązków, jaki zostanie nałożony jest obowiązek opłacania podatków. Jednym z najważniejszych i podstawowym świadczeniem, jakie płacą podatnicy są podatki od przychodów. Każdy przedsiębiorca osiągający dochody zobowiązany jest comiesięcznie przesyłać określoną sumę pieniężną do administracji skarbowej. Zgodnie z ustawą podatnik ma do wyboru dwie formy opodatkowania – według skali podatkowej lub liniowo. Ponadto, wyróżnia się jeszcze dwa dodatkowe rozwiązania czyli ryczałt lub karta podatkowa. Zryczałtowane formy różnią się m.in. określoną już stawką, sposobem obliczania oraz ograniczonym zakresem osób, które mogą z tej formy skorzystać.

Wszelkie kwestie podatkowe i księgowe przedsiębiorstwa powinny zostać powierzone odpowiednim osobom, ponieważ to od nich zależeć będzie czy wszelkie rozliczenia są prawidłowo rozliczane i przesyłane do administracji skarbowej.

Czy w takiej sytuacji outsourcing będzie dobrym wyborem? Tak, ponieważ nie będzie generował kosztów jak w przypadku stacjonarnego pracownika, a dodatkowo odciąży przedsiębiorcę z formalności i stresu. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą naszego biura rachunkowego to zapraszamy do kontaktu.