Usługi wykonywane przez biura księgowe

Usięgowość to dział w firmie, który z reguły nie należy do najprostszych czynności. Zawiłość prawna, obowiązek znajomości zmieniających się przepisów – to powody, przez które coraz więcej osób decyduje się zlecić wszystkie kwestie rachunkowe biurom księgowym.

Usługi wykonywane przez biura księgowe
Zalety współpracy z biurem rachunkowym
Oferta prowadzenia księgowości

Usługi wykonywane przez biura księgowe

Biuro księgowe powinno świadczyć usługi w postaci okresowego określania i sprawdzania stanu aktywów i pasywów, wprowadzania do ewidencji zdarzeń gospodarczych na podstawie dowodów księgowych oraz prowadzenia pozostałej dokumentacji. Ponadto biuro powinno przejąć obowiązek sporządzania sprawozdań finansowych, ustalania wyniku finansowego i dokonywania rozliczeń z ZUS i US itp.
Zakres czynności wykonywanych przez specjalistów może być większy, lub mniejszy w zależności od biura i warunków umowy.

Zalety współpracy z biurem rachunkowym

Zlecenie prowadzenia ewidencji finansów zewnętrznej firmie pozwala przedsiębiorcy oszczędzić na kosztach działalności – biuro rachunkowe jest tańszą opcją niż zatrudnianie w tym celu księgowej na etat. Jest też o wiele bardziej korzystne niż podejmowanie próby dokonywania samodzielnych rozliczeń i ewidencjonowania, ponieważ wiąże się z gwarancją poprawnego wywiązania się ze wszystkich obowiązków.
Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym to optymalizacja czasu, kosztów i wszystkich procesów księgowych, dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i metod księgowania.

Oferta prowadzenia księgowości

Na rynku pojawia się wiele podmiotów gospodarczych, które świadczą usługę prowadzenia księgowości, dlatego przedsiębiorca powinien przed dokonaniem wyboru sprawdzić opinię firmy oraz czy usługi wykonywane przez biura księgowe są prowadzone w sposób kompleksowy, dokładny i rzetelny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura, które oferuje współpracę opartą o doświadczenie oraz nowoczesne technologie. Jesteśmy firmą usługową działającą na rynku od lat, oferującą kompleksową obsługę, obejmującą również profesjonalne doradztwo.

Inne ciekawe wpisy:

Pełna księgowość
Oferta prowadzenia księgowości